Мифы о трудоустройстве в Польше
Спочатку ми нагадаємо, що в Польщі існує безробіття. Часто дипломовані фахівці-поляки не можуть працевлаштуватися за фахом. До речі, можна піти на місцеву біржу зайнятості та ознайомитися там з вільними вакансіями.
Давайте розвіємо два найбільш поширених міфу про працевлаштування в Польщі.
Міф Перший — в країні недолік людей з комп’ютерної спеціалізацією (програмісти, веб-мастрера та ін.) Це твердження було справедливо кілька років тому, коли польські фахівці виїжджали працювати на Захід. Зараз у країни стабільне економічне становище. Відтоку фахівців не спостерігається, тому що в країні платять гідну заробітну плату, яка перевищує середню по країні.
Міф Другий — співвітчизники охоче допомагають з працевлаштуванням. Якщо співбесіду з вами проводить колишній співвітчизник, то він прекрасно розуміє всі ваші труднощі. Він «вичавить» з вас по максимуму, щоб ви пройшли такий же тернистий шлях, як і він. Вакансію на блюдечку з блакитною облямівкою він вам не піднесе. Пощастить лише в тому випадку, якщо робота пов’язані з російською мовою, то такі вакансії — велика рідкість.
Куди найчастіше потрібні працівники в Польщі
люди з педагогічним або медичною освітою. У цьому випадку потрібно скласти іспит на знання польської мови
будівництво та сільське господарство
харчові та промислові підприємства
ряд спеціальностей, які потребують особливої кваліфікації
Які документи необхідні для проживання і роботи в Польщі
Робоча віза — це ваш документ, на підставі якого ви можете легально жити і працювати на території польської держави. Термін оформлення робочої візи — близько трьох тижнів. Термін дії — до двох років. Якщо ви будете працювати, то віза продовжується автоматично протягом десяти років. При необхідності за ці десять років можна зібрати і підготувати документи для постійного проживання в Польщі.
При оформленні робочої візи в Польщу потрібно:
- дозвіл на роботу від польського роботодавця — оригінал
- оригінал закордонного паспорта
- оригінал внутрішнього паспорта своєї країни
- оригінал медичної страховки
- квитанції про оплату за медичну страховку.
- копії вище перерахованих документів.
- заповнена анкета на польську національну візу.
- 2 фотографії.
- 35 євро для оплати консульського збору.
На останок!
Щоб прийняти на роботу вас, іноземця, роботодавцю треба буде писати воєводі і пояснювати, чому саме вас треба прийняти на роботу. Багатьох роботодавців і лякає така паперова тяганина. Великою перевагою для вас буде, якщо ви самі зможете провести процедуру подачі документів в воєводство або у вас є кому допомогти з цим питанням.
Не соромтеся і прямо скажіть про це на співбесіді. Повірте, в нього просто гора впаде з плечей, адже ви з іноземця перетворитеся на пересічного поляка і вашу кандидатуру стануть розглядати більш ретельно і з меншим скептицизмом. Запам’ятайте, якщо ви зніміть з керівника необхідність подавати документи в воєводство, вам буде легше знайти роботу в Польщі.
Їздила працювати на м’ясокомбінат біля Кракова. Платили 10злотих за годину. Робота спочатку була для мене важкою, в тому плані що ти 10год. стоїш на ногах, до всього решта звикаєш. Роботу мені знайшли через агенство w….poland.com.ua . Заплатила їм гроші за вакансію та поїхала.
К сожалению реклама такого типа на нашем сайте запрещена. Если вы хотите рекламировать свой сайт у нас на сайте вы можете с нами связаться и обсудить. цены на размещение рекламы тут с ув. администрация сайта
Согласен, на счет работы в Польше. Смотря кому как повезет или пойти в наемный труд или найти достойную работу, где будут тебя ценить. Я сам сменил многих работодателей в основном из-за тяжелого труда по 10-12 часов… С оформлением необходимых документов мне посоветовали фирму Apatris, а дальше все без проблем закрутилось, моя европейская жизнь)) Есть конечно достоинства и недостатки проживания в Польше и с ними сталкивался, в том числе медицина. Но пока зарабатываю что необходимо для дальнейших планов…