Как устроится на работу в Польше

Якщо ви вирішили працевлаштуватися в Польщі, то пропонуємо вашій увазі кілька порад як знайти роботу в Польщі. У цій статті ми відповімо на питання про складання резюме, про методи пошуку роботи в іноземній державі, про необхідні документи для легального проживання та роботи в Польщі.

У Польщі відмінне трудове законодавство. Легально працюючи в цій країні, ви будете мати право на безкоштовне лікування в поліклініках, право на отримання компенсації в разі виробничої травми, право на лікарняний лист та ін.

Складання резюме
Підготуйте польською мовою своє резюме. Фахівці рекомендують написати кілька варіантів резюме. також
фахівці рекомендують написати резюме і англійською мовою. Ви зможете подавати той варіант документа, які найбільше відповідає вакансії. Складіть резюме в звичайному вигляді на аркуші формату А4 і в електронному варіанті.
Наприклад, для пошуку роботи програмістом, ретельно опишіть свої навички в сфері програмування, а про вміння ремонтувати техніку або збирати комп’ютери згадайте мимохіть. Якщо ж ви бажаєте влаштуватися на роботу комп’ютерним майстром, то розпишіть свої знання матеріальної бази, а про вміння створювати вебсайти згадайте в розділі про додаткові навичках. З двома різними резюме ви будете підходящою кандидатурою і в формі, що шукає майстра, і в фірмі, якій потрібно програміст.

Використовуйте стандартні принципи складання цього документа:

 • вкажіть місця попередньої роботи
 • згадайте всі свої навички та вміння
 • вкажіть додаткову інформацію (наприклад, нагороди або громадську діяльність)
 • точно опишіть вакансію, яку хочете отримати. Напишіть її назву в точної
 • формулюванні роботодавця, не змушуйте його роздумувати, на яку ж посаду ви претендуєте.
 • Вказуєте, чи володієте ви польською мовою і в якій мірі. Якщо ви закінчили курси польської мови, це буде вашим плюсом.

Пам’ятайте, що на вас лежить відповідальність за достовірність інформації, інформації про себе. У разі якщо інформація не відповідає дійсності, це неодмінно розкриється на співбесіді або при проходженні випробувального терміну.

У резюме не повинно бути помилок, тому якщо ви досконало не володієте польським, то обов’язково покажіть своє резюме носію мови або кваліфікованому перекладачу.
Можна скористатися шаблонним резюме, яке можна знайти на робочих сайтах або скачати тут. Для складання резюме можна звернутися до професіонала кадрового агентства. Він вкаже слабкі місця документа і допоможе їх виправити. За це, природно, доведеться заплатити.

Подача разом з резюме супровідного листа є ознакою хорошого тону. Для відправки паперового супровідного листа його прикріплюють до резюме. Для відправки супровідного листа в електронному вигляді його пишуть в тексті листа, а безпосередньо резюме посилають як вкладення. Супровідний лист не слід писати в вимогливому або улесливими тоні. В кінці листа обов’язково висловіть готовність прийти на особисту зустріч. Не забудьте вказати контактні дані для зв’язку з вами.

Як знайти роботу в Польщі через інтернет
На сайтах, що спеціалізуються на пошуку роботи в Польщі, є актуальна інформація про наявні вакансії. Ще на таких сайтах є можливість самостійно опублікувати своє оголошення.

Публікуючи своє оголошення на такому сайті, використовуйте наступні ключові слова, щоб максимально полегшити пошук для керівника фірми. Ключові словами можуть бути ваша спеціальність, професійні навички тощо.

Приклади сайтів пошуку роботи в Польщі:

 • www.gumtree.pl (Корисний сайт і крім роботи. Пошук житла, послуги, продаж
 • і купівля)
 • www.praca.pl (Можна скласти своє резюме і пошукати актуальні вакансії)
 • www.pracuj.pl (Сайт схожий на попередній. Можна шукати цікавлять вакансії)

Інформація про вакансії оновлюється щодня. Надходить вона з усіх куточків Польщі. Ви без особливих зусиль знайдете фірми, в яких могли б працювати.

Неодмінно підпишіться на оновлення сайту. Тоді на вказаний вами емайл будуть регулярно приходити найактуальніші вакансії польських рекламодавців. На отриману інформацію реагуйте миттєво — обов’язково надішліть їм своє резюме.

Якщо ваша кандидатура зацікавить польську сторону, то вам запропонують приїхати на співбесіду. Економічно вигідно (поїздка до Польщі — задоволення не з дешевих) вам буде знайти кілька фірм, готових з вами співпрацювати. Ви зможете приїхати в країну і відвідати відразу кілька співбесід.

Якщо ви приїхали Польщу, але не пройшли жодне співбесіду, не впадайте у відчай. Ми розповімо про декілька способів як знайти роботу в Польщу, якщо ви перебуваєте безпосередньо в цій країні.

Як знайти роботу, будучи вже в Польщі Як знайти роботу в Польщі

 • Використовуйте п’ять основних напрямків пошуку:
 • Читайте газети
 • Самі дайте оголошення в польську пресу
 • Ходіть по фірмах і пропонуйте свою кандидатуру
 • Шукайте в гуглі: «Praca + ваше місто»
 • Користуйтеся вищезгаданими сайтами

Отже, ви вже в Польщі і ваші шанси опинитися в потрібному місці в потрібний час різко зросли. У друкованій періодиці зверніть увагу на розділ термінових оголошень. Там маса «гарячих» вакансій, які потрібні тут і зараз. Знайшовши відповідне оголошення, телефонуйте, уточнюйте умови і призначайте зустріч. Такий спосіб ідеальний для тих, хто вільно володіє польською мовою.

Другий спосіб як знайти роботу в Польщу по оголошенню полягає в тому, що ви самі подаєте оголошення про те, яку роботу ви шукаєте. Розміщувати таку інформацію необхідно в усі газети міста, де ви зупинилися. У пункті прийому оголошенні проконсультуйтеся, в які дні приймаються оголошення, в яке видання краще подати таке оголошення, уточніть вартість такої послуги. Пам’ятайте, що висока ціна за розміщення не гарантує позитивний результат.

Добре спрацьовує такий варіант: щоденна публікація оголошень про свою кандидатуру у всіх місцевих газетах протягом певного періоду. Вам необхідно буде почекати деякий час (зазвичай — тиждень), щоб оголошення опублікували.
Перед подачею оголошення ретельно продумайте його текст. В ідеалі текст повинен бути написаний поляком. Не забудьте вказати контактний телефон. Як ми бачимо, бажано, щоб у вас в Польщі були знайомі, які могли б вам допомогти, чий номер телефону ви могли б вказати. Як варіант — обзавестися телефоном з польської сім-картою.

Якщо ви вирішили шукати роботу в Польщі по третьому способу, то постарайтеся домагатися особистої зустрічі з роботодавцем або менеджером по кадрам. Не варто подавати свою заяву секретарю. Швидше за все, воно буде просто подшито в папку разом з сотнями інших заяв і не відомо, коли його побачить потрібний вам людина.

Прикладіть своє старання і чарівність, щоб зустрітися з шефом особисто. Якщо в сьогоднішньому графіку керівника немає «віконця», попросіть призначити зустріч на наступний день.
Люди, в тому числі і керівники, по своїй натурі ліниві. Замість того, щоб подавати оголошення, простіше розглянути кандидатуру того, хто сам прийшов. При особистому контакті з керівником у вас є шанс переконати його в своїй компетенції і змусити його задуматися про додаткове співробітника в штаті. Або, можливо, на фірмі є співробітник, від якого хочуть «позбутися», але все ніяк не знайдуть йому гідну заміну.

Як переконати роботодавця, що ви — саме той, хто потрібен його компанії або фірмі?

Як знайти роботу в ПольшеНе чекайте на співбесіді питань. Постарайтеся зацікавити роботодавця самі, запропонуйте продемонструвати свої вміння! Не будьте «сірою мишкою». Не забувайте, що прийшовши в офіс запропонувати свою кандидатуру, цим вчинком ви вже усунули потенційних конкурентів. Закріпіть своє становище!

Подайте себе як спокійного і впевненого в собі людини. Переконайте начальника у потім, що ви здатні приймати рішення і відповідати за результат своїх дій. Не забувайте, щоб отримати законний дозвіл на роботу в Польщу буде оформлятися для вас протягом декількох тижнів.

Не соромлячись, розповідайте про свої пропозиції та ініціативи, доведіть необхідність їх впроваджень, покажіть реальні шляхи вирішення будь-якої проблеми.
Дуже делікатне питання на співбесідах — це зарплата.

Зарплата і питання про оплату праці

Не варто обділяти себе під час обговорення оплати вашої праці. Якщо ви самі назвете маленьку суму, то Як знайти роботу в Польшеработодатель її і не підніме. Якщо ваш оклад здасться роботодавцю занадто великим, то при співбесіді він завжди може його трохи знизити.

Якщо ви класний фахівець, то не бійтеся просити високу зарплату. Обов’язково обґрунтуйте свої розцінки. Наприклад, аргументуйте цей факт тим, що вашу роботу не треба буде нікому доробляти або переробляти; що ви гарантуєте велику віддачу, таку ж, як і від двох, менш кваліфікованих або досвідчених фахівців.

Заздалегідь продумайте відповідь на питання про вашу зарплату на батьківщині. Якщо ви живе в маленькому місті, де немає великих підприємств, то поясніть, що смішна, за польськими мірками, зарплата, дозволять гідно жити в маленькому місті. Поясніть, що вам доводилося мало витрачати на житло, на продукти і транспорт. У Польщі ці витрати у вас значно зростуть.

Якщо ви приїхали до Польщі з великого міста, то можна трохи прибрехати, назвавши зарплату самого найбільшого і розвиненого підприємства вашого міста.

Будьте впевнені в своїх силах і рекламуйте себе! Не соромтеся запитати у роботодавця, в якій якості він вас бачить. Виділитеся з однотипною маси претендентів! Будьте готові довести, що ви саме такий працівник, як себе і презентували.

Якщо роботодавець вам призначив випробувальний термін, то обов’язково уточніть його тимчасові рамки. Деякі роботодавці люблять безкоштовно використовувати робочу силу. Після закінчення робочого дня обов’язково цікавтеся у рекламодавця, що йому сподобалося у вашій роботі, а що — навпаки. Таким чином у вас буде можливість виправити свої недоліки протягом випробувального терміну.

Поки ви шукайте роботу, можна не втрачати час і приєднатися до профільної організації на правах волонтера.

Поделится
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Мой Мир
 • Facebook
 • Twitter
 • LiveJournal
 • MySpace
 • FriendFeed
 • В закладки Google
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Загрузка...

One comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *